Lajme Ditore

Kryetari Taravari mirëpriti heronjtë e Llaskërcës

22.02.2019 Një delegacion nga Bashkësia Lokale e fshatit Llaskërcë në krye me kryetarin Samet Misini, qëndruan sot në komunën e Gostivarit, për t’i shprehur kryetarit Arben Taravari dhe qytetarëve të Gostivarit ngushëllime për viktimat dhe dëshirat për shërim të të mbijetuarve nga tragjedia e 13 shkurtit. “Vazhdimisht numërojmë numrin e viktimave, por ndonjëherë harrojmë se […]

Kryetari Taravari priti kampionin evropian në karate Doan Osmani

21.02.2019 Kryetari i komunës së Gostivarit, Arben Taravari priti sot në kabinetit e tij kampionin evropian në karate për moshat U21, si dhe trajnerin tij Arlind Huseini. Taravari tha se nuk ka mënyrë më të mirë se kjo për ta prezantuar Gostivarit dhe shqiptarët në nivel evropian. Ai e falënderoi trajnerin Arlin Huseini që fillimisht […]

Ambasadori kosovar Dedaj, në vizitë ngushëlluese te kryetari Taravari

21.02.2019 Ambasadori i Kosovës në Shkup, Gjergj Dedajqëndroi sot për vizitë në Komunën e Gostivarit , ku u takua me kryetarin e komunës Arben Taravari. Qëllimi i kësaj vizite ishte për ti shprehur atij dhe qytetarëve të Gostivarit ngushëllime për viktimat e 13 shkurtit dhe për tu dëshiruar shërim sa më të shpejtë të të […]

Shfaq të gjitha lajmet