NJOFTIM

Të nderuar, EVN-QEK Gostivar Ju informon që më datë 30.11.2018 (e premte ) prej ora 10:00 deri 14:00 për shkak të aktiviteteve teknike në rrjet pa furnizim me energji elektrike do të ngelin konsumatorër e rrugës Major Cede Filiposki…

Gëzuar Ditën e pavarësisë, Shqipëri! Gëzuar Ditën e Flamurit, shqiptarë!

Dita e pavarësisë, 28 Nëntori mbetet një ndër ditët më të ndritshme të histoirsë sonë  kombëtare. Kombi është baza e identitetit të çdo njeriu! Duke dashur shumë kombin tënd, atëherë je i gatshëm të respektosh kombet tjerë! Liria…

Festë e vërtetë për adhuruesit e librit, u hap Panairi “Gostivari 2018”

,
26.11.2018 Me një ceremoni rasti, sot në mënyrë solemne u hap Panairi i librit “Gostivari 2108”. Bashkë-organizatorë të panairit, i cili njëherit është edhe i pari në këtë format në Gostivar, janë Komuna e Gostivarit…

Komuna e Gostivarit u binjakëzua me Komunën Kilis të Turqisë

26.11.2018 Kryetari i komunës së Gostivarit, Arben Taravari dhe kryetari i komunës Kilis të Republikës së Turqisë, Hasan Kara, sot nënshkruan marrëveshje për bashkëpunim dhe binjakëzim të dy komunave mike. Pas nënshkrimit të…

Anëtarët e Forumit Rinor të komunës së Gostivarit, vizituan veteranët e arsimit shqip

23.11.2018 Me rastin e Ditës së Alfabetit – 22 Nëntorit, dje anëtarët e Forumit Rinor të komunës së Gostivarit, vizituan rreth 50 mësimdhënës shqiptarë, veteranë të arsimit dhe mësues të pensionuar. Tl shoqëruar edhe nga…

Press konferencë në lidhje me kthimin e ingerencave në arsim Komunës së Gostivarit

23.11.2018 Udhëheqësja e Sektorit për Veprimtari Publike pranë Komunës së Gostivarit, Aslian Snopçe, mbajti sot konferencë për shtyp në lidhje me kthimin e ingerencave në arsim Komunës së Gostivarit, respektivisht kryetarit Arben…

Trashëgimia natyrore dhe shpellat ne Maqedoni u promovuan në Itali

,
Në takimin ndërkombëtar të speleologëve në Itali, Klubi Speleologjik Korabi dhe komuna e Gostivarit prezantoi aktivitetet e projektit “Fuqizimi i aktorëve lokal për hulumtim dhe konservim të shpellës Bukuroshja”, e finansuar na…

Panairi i librit “Gostivari 2018” nën patronazhin e Komunës së Gostivarit

17.11.2018 Më 26, 27 dhe 28 nëntor në Palestrën sportive “Rinia” në Gostivar do të mbahet Panairi i librit “Gostivari 2018”. Panairin e organizon Komuna e Gostivarit në bashkëpunim me Shoqatën e Botuesve Shqiptarë – Maqedoni.…

Takim Taravari-Haneda, u diskutuan projektet e mundshme për financim nga ambasada japoneze

19.11.2018 Kryetari i komunës së Gostivarit, Arben Taravari priti sot ambasadoren e Japonisë në Shkup, Keiko Haneda me të cilën bashkëbiseduan për projekte të cilat mund t]I financojë qeveria japoneze në komunën e  Gostivarit. “Me…

Njoftim

16.11.2018 Njoftojmë banorët e fshatit Çajlë se më datë 19.11.2018 në ora 14:00, do të ketë ndërprerje të rrymës elektrike në pjesën rreth Ambulancës dhe përskaj shkollës. Siç na njoftojnë nga EVN-ja, ndërprerja e planifikuar…