Të nderuar gostivaras,

Edhe pse sot mora lajmin në grupin e krizës se kafeteritë mund të punojnë në modelin blej dhe shko, tash po shoh që ende ky vendim nuk është zyratrizuar. Prandaj ju lutem që edhe këtë fundjavë mos fillojmë më këtë mënyrë pune,…

Taravari: Është pranuar propozimi ynë, prej nesër edhe kafeteritë do të punojnë sipas modelit Merr dhe shko

30.04.2020 Kryetari i komunës së Gostivarit, Arben Taravari, njoftoi sot se propozimi i Shtabit ndërkomunal të Gostivarit që krahas ushqimit, me modelin Merr dhe shko të shitet edhe kafe. “Kam marrë informatën se propozimi ynë që…

“Ecolog International” dhuron 100 tabletë për nxënësit e Gostivarit

Komuna e Gostivarit ka bërë sot shpërndarjen e 100 tabletë, donacion të kompanisë “Ecolog International”. Këto pajisje u dedikohen nxënësve të cilët nuk kanë pasur mundësi të ndjekin mësimin nga distanca. Kryetari i Komunës…

Shtabi ndërkomunal i Gostivarit do t’i propozojë Shtabit qendror të krizës, lehtësim të masave

28.04.2020 Shtabi ndërkomunal i emergjencës – Gostivar, mbajti sot mbledhjen e dymbëdhjetë me ç’rast institucionet relevante raportuan për gjendjen aktuale me pandeminë Covid-19. Në rajonin e Gostivarit janë regjistruar edhe 3…

Filloi dhurimi i pajisjeve tekonologjike për nxënësit e Gostivarit

Nga dita e sotme në hapësirat e Komunës së Gostivarit filloi mbledhja e pajisjeve nga qytetarë të cilët dëshirojnë të dhurojnë pajisje teknologjike për fëmijët të cilët për shkaqe ekonomike nuk kanë mundësi të ndjekin procesin…

Kryetari Taravari ftoi qeverinë të ndihmojë komunat e vendit

Në komunën e Gostivarit u mbajt mbledhja e dhjetë e Shtabit të emergjencës për prevencion nga virusi Corona, nga ku u bë e ditur se brenda 24 orëve të fundit nuk ka pasur raste të reja me koronavirus në regjionin më të gjerë të…

Aksion për dhurimin e pajisjeve për ndjekje të mësimit online

Kemi dëgjuar shpesh për fjalinë "Bashkimi bën fuqi". Një fjali, që në rrethana dhe kushte të ndryshme, gjithmonë e ka vërtetuar kuptimin e saj. Periudha aktuale, të cilën po e përjetojmë na nxorri në pah edhe një herë nevojën…

Praktikat e sigurta të Ramazanit në kontekstin e COVID-19

Udhëzim i përkohshëm 15 Prill 2020 Informim Muaji i shenjtë i Ramazanit shënohet me tubime shoqërore dhe fetare ku familjet dhe miqtë myslimanë mblidhen për të prishur agjërimin së bashku pas perëndimit të diellit gjatë iftarit…

Mbajti mbledhje Shtabi i emergjencës – Gostivari vazhdonë të jetë stabil me numrin e të infektuarve

Shtabi i emergjencës në Gostivar ku përfshihen komunat Gostivar, Vrapçisht dhe Mavrovë-Rostushë mbajti mbledhje e të rregullt, e cila ishte e nënta me rradhë, në të cilën u shqyrtua situata aktuale me koronavirusin dhe u përcaktuan…

Kryetari Arben Taravari ndau mirënjohje për kompanitë dhe shoqatat që kanë ndihmuar popullatën në nevojë në Gostivar

Kryetari i Komunës së Gostivarit Arben Taravari në shenjë falenderimi për kontributin e dhënë dhe solidarizimin me familjet me rrezik social në kohë pandemie, sot ka ndarë mirënjohje për gjashtë subjekte juridike në Gostivar. Bëhet…