Британскaтa амбасадорka на посета на општина Гостивар, се сретна со градоначалникот Таравари и со општински советници

12.11.2020 Градоначалникот Арбен Таравари, денес во својот кабинет ја пречека британската амбасадорка Рејчел Галовеј. Проблемите со кои се соочува општина...
Британскaтa амбасадорka на посета на општина Гостивар, се сретна со градоначалникот Таравари и со општински советници

ИЗВЕСТУВАЊЕ

09.11.2020 Почитувани граѓани, Ве известуваме дека утре (вторник) со почеток во 8:00 часот ќе започне асфалтирањето на улица “Илинденска“ на...
ИЗВЕСТУВАЊЕ

Таравари им додели Признанија на инфектолозите Цана, Демири и Нешковски

05.11.2020 Во знак на почит кон нивниот придонес и пожртвуваност за да им излeзат во пресрет на заразените со Ковид-19,...
Таравари им додели Признанија на инфектолозите Цана, Демири и Нешковски

Потпишан Договорот за грант за доградба на градинката “Цветови“ во Гостивар, се проширува капацитетот за 100 деца

30.10.2020 Градоначалникот на општина Гостивар, Арбен Таравари и Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска, денеска потпишаа Договор за...
Потпишан Договорот за грант за доградба на градинката “Цветови“ во Гостивар, се проширува капацитетот за 100 деца

ИЗВЕСТУВАЊЕ

Почитувани граѓани, Поради влошената состојба со Ковид-19, општинската администрација на Гостивар ќе се заложи непречено да ги обезбеди сите услуги...
ИЗВЕСТУВАЊЕ

ИЗВЕСТУВАЊЕ

ИЗВЕСТУВАЊЕ Почитувани граѓани, Ве известуваме дека на 26.10.2020 (понеделник) ќе започнат работите за реконструкција на улица “Илинденска“ во делот од...
ИЗВЕСТУВАЊЕ

Гостивар ќе добие локална мрежа на мерни сензори за автоматско следење на квалитетот на воздухот

22.10.2020 До 2017 година во Гостивар немаше ниеден, а наскоро ќе се создаде цела локална мрежа на мерни сензори за...
Гостивар ќе добие локална мрежа на мерни сензори за автоматско следење на квалитетот на воздухот

ИЗВЕСТУВАЊЕ

13.10.2020 Почитувани граѓани, Ве известуваме дека на 15.10.2020г. (четврток), со почеток во 11:00 часот, во салата на Советот на Општина...
ИЗВЕСТУВАЊЕ

Новата градинка „Сонце “ е инаугурирана во селото Бањица е Пошмат

28.09.2020 Денес, придружувани од министерката за труд и социјална политика, Јагода Шапанска, ја отворивме најновата градинка во нашиот град, која...
Новата градинка „Сонце “ е инаугурирана во селото Бањица е Пошмат

Се дистрибуираат спортски реквизити до сите основни училишта во Гостивар.

Како дел од проектот за спречување на насилен екстремизам, денес организацијата „Центар за заедничка основа“, во соработка со општина Гостивар,...
Се дистрибуираат спортски реквизити до сите основни училишта во Гостивар.