Дневни Вести

Во гостиварските училишта се одржуваат дебати за интеграција на младите во образованието

23.03.2018 Во три гостиварски општински основни училишта, во тек е пилот-проектот “Интеграција на младите во образованието”. Проектот го спроведува Американската агенција за меѓународен развој (УСАИД) во соработка со Секторот за образование при Општина Гостивар. “Првично овој пилот проект се спроведува во две градски основни училишта Единство и Гоце Делчев како и во ОУ “Чајла’ во […]

Вистината за ДУИ – Шефот на кабинетот се почестил со 4 лап-топа и еден таблет

22.03.2018 Во рамките на кампањата “Вистината за ДУИ“, портпаролот на Општина Гостивар, Јасин Демири, на денешната прес-конференција информираше за два случаи на флагрантно кршење на процедурите и за злоупотреба на стварите на Општина Гостивар, од страна на шефот на кабинетот на поранешниот градоначалник Невзат Бејта. “На 18.10.2013 Општина Гостивар се снабдела со Таблет – Aplle […]

Потпишан Меморандум за соработка помеѓу Општина Гостивар и Фондацијата Метаморфозис

19.03.2018 Во присуство на шефот на Делегацијата на Европската унија во Македонија, Самуел Жбогар, на пригодна свеченост Општина Гостивар и Фондацијата Метаморфозис, потпишаа денес Меморандум за соработка за Проектот за зајакнување на иновативен туризам. Во името на Општина Гостивар, Меморандумот го потпиша градоначалникот Арбен Таравари, а во името на Метаморфозис, извршниот директор на фондацијата Бардил […]

Прикажи ги сите вести