Табели на ОДОБРЕНИ проекти
Табели на ОДОБРЕНИ проекти од јавниот оглас за финансиска поддршка на здруженија, спортски клубови и проекти од физички лица за Општина Гостивар објавена во 17.01.2022 – 15.02.2022.
За освоените проекти се повикуваат сите одговорни лица на здруженијата, спортските клубови, како и физичките лица да се јават во канцеларијата за финансии при Општина Гостивар за следните постапки и потребните информации за реализацијата на проектите од датум 14.03.2022
Табела на ОДОБРЕНИ проекти:
ПРАВНИ СУБЈЕКТИ:
Nr.rendor/Ред.бр | Emri I shoqates/Име на здружение | Emri I projektit/ Име на проектот |
1. | “PERSONA” | “Nuk je vetëm” |
2. | “Анисиа” | “Разликите не зближуват” |
3. | Инициатива за Прогрес | “Штеди вода секој ден” |
4. | “WAKE UP” | “Прогресивни младинци во борба против насилството” |
5. | З.Г.Интеграција на Ромите -Гостивар | “Чекор кон Заедништво” |
6. | Ц.Р.М.З. “Медиум” | “Младинско Еко Активизам преку новинарството” |
7. | Ф.П.С.М | “10 Планинарски водичи жени” |
8. | SH.K.A. “Lulet e Malësis” | Kocert folklorik “Buka e vendëlindjes 5” |
9. | SH.K. “OTHELLO” | Festivali ndërkombëtar I teatrove “OTHELLO” |
10. | K.F. “KONDORI” | “Atraksionet e Komunës së Gostivarit nga ajri” |
11. | “POSITIUM” | “Pasojat e përdorimit të teknologjisë tek fëmijet,adoleshentët dhe të rriturit” |
12. | Кетс –Баскет | “Кошарка за сите” |
13. | SH.K.A. “SONATA” | “Gostivar Junior Fest 2022” |
14. | L.S.SH.Komunale Gostivar | Kanpionat në futsall për nxënësit e shkollave fillore 2022 |
15. | K.K. “Asiart” | “Gostivar Open 2022” |
16. | Q.M. “Art Kult” | F.F. “PUNCTUM” |
17. | ГАКУД “Браќа Ѓиноски” | “РАБОТА ГАКУД Браќа Ѓиноски” |
18. | Lidhja Shqiptare në Botë | “Festa e Librit”
Panairi I Librit Gostivar-2022 |
19. | “Рубикон Скопје” | “Врснички Форум Театар против насилство во училиштата” |
20. | “КРИК 094’ | “Млади поетски пера Стиховите градат мостови 2” |
21. | “ГосКМП” | “Гостиварска слем поезија” |
22. | З. Г “Куќа на среќата” | “Инклузивна детска претстава Магично Другарство” |
23. | “FEM-Suport” | “Identifikimi I problemeve psiko-sociale në familjet e teritorit te Komunes se Gostivarit” |
24. | “Dora e Ngrohtë” | “Bashkë në Festa” |
35. | “УРБАН СВЕТ” | “Јас и ти сме едно” |
36. | “АС– Анима” | “Игровни активности за стимулирање на интелектуалниот и когнитивниот развој кај децата “ |
37. | ЗМС Милениум | “Литературни искри 2022” |
38. | “REALITETI” | “Shiko me Zemër” |
39. | “ИГИ” | “Локален Културен Информатор” |
40. | “Смисла Солутионс” | “Зелена Трка” |
41. | К.К “ПЕТРЕСКИ” | “Кошарка и Дружење” |
42. | “Полог Гостивар” | “Промоција на османлиски споменици на територија на Општина Гостивар” |
43. | K.S. Shkollor Mustafa Kemal Ataturk | “Gara në volejboll për vajza” |
44. | “Reka e Epërme” | “Pjesmarrje në manifestimin kulturor në NOVA GORICA 2022” |
45. | “Поврзани” | “ Инклузивно Училиште” |
46. | Center for youth education and mediation | “EDUMEDIA” |
47. | Здружение за далечинско образование и истражувањ | “Далечинска Обука” |
48. | В.К “АДРЕНАЛИНА” | “Велосипедска Адреналина” |
49. | O.J.Q “Qendra pa kufi- NBC” | “ALL A SAME-ALL EQUAL” |
50. | Ж.К.К “Гостивар-2009” | “Кошaрка” |
51. | Регионална занаетииска комора Гостивар | “Занаетииски базар” |
52. | K.F “TRABZONSPORT” | “FUTBALL PËR LIGEN E TRETË” |
53. | K.F. “GENCKALEMLER” | “Dita e të rinjëve dhe futballit” |
54. | “DRAUDACUM” | Koloni artistike ndërkombëtare “Gostivari 22” |
55. | З.Ж.Ф “МОЈА ФАРМ” | “Јакнење на жените од руралните средини до еднакви можности” |
56. | Младински клуб на турците | “Подобри услови за млади” |
57. | SH.S.P “BASH VARDAR-Gostivar” | “НАБЛУДУВАЧNИЦИ” |
58. | З.Г. Манастир Свети Петка | “Трапезарија” |
59. | SH.K Tuning show | “Tuning Show-Gostivar” |
Табела на ОДОБРЕНИ проекти:
ФИЗИЧКИ ЛИЦА:
Nr. rendor/Ред.број | Emri dhe Mbiemri/Име и презиме | Emri I projektit/Име на Проектот |
1. | Слаѓана Брезовска | “Еквилибриум” |
2. | Muhamed Ademi | “Mbrojtja e Mjedisit” |
3. | Марија Дробњак | “Децата се нашата вредност” |
4. | Лидија Новаковска | “Од самопознание до” |
5. | Sali Jonuzi | “Dokumentar nga bota e eger” |
6. | Nerisa Jonuzi Asani | “Stop Bullizmit” |
7. | ILIR Ademi | “Koncert recital për piano” |
8. | Jeton Beqiri | “Të risim reciklimin e mbeturinave” |
9. | Христијан Гаврилоски | “Чествување на денот на Независноста
8–Септемвр” |
10. | Femi Ismaili | Botim Libri |
11. | Safet Spahiu | Ekspozit Artistike e Pikturave “Eksplorimi” |
12. | Асип Исмаили | “Младите како мост за подигање на културата и меѓуетничка толеранција” |
13. | Ismane Mehdi | “10 Vjet Krijimtari Artistike” |
14. | Adem Saliu | “ME-LE-K 004” |
15. | Дејан Грујески | “Авторска Песна” |
16. | Валентина Штерјовска | “Еко Работилница” |
17. | Xhezair Rexhepi | “TERRA ART” |
18. | Ристески Предраг | “ИЛИНДЕН” |
19. | Arife Ademi | “EMBLA” |
20. | Небија Исмаили | “Подигање на Еколошка Свест” |
21. | Andi Ismaili | “Përfaqsim në gara botërore” |
Табела на проекти кои не се одобрени:
Nr. rendor/Ред.број | Emri dhe Mbiemri/Име и презиме | Emri I projektit/Име на Проектот |
|
Слаѓана Брезовска | “ЈАСНИНА” |
|
Klubi I Shahut-Gostivar | Rekostruim |
|
SH.K.A “Jahi Asani” | “Rudina Fest” |
|
“Едниство на Заедниците” | “Зелено насекаде околу нас” |
|
ЕАСП СКОПЈЕ | “Жени од неформалната економија до Жени Претриемачи” |
|
Selajdin Abduli | “Te jesh turist në qytetin tënd” |
|
“Асоциациа на студенти и информатичари” | “Младинско претприемништво за проактивна младина” |
|
Erdall Shabani | “Reciklimi I mbetjeve të kartonit dhe plastikës” |
|
Porosia-Diber | / |